Kontakt en medarbejder på frivilligområdet

manchet

Anders Jacobsen
Konsulent
T: 33 73 52 85
E: anders.jacobsen@drc.dk
A: Borgergade 10, 5. sal, 1300 København K

Anne Cathrine Lausten
Konsulent i Region Hovedstaden
T: 20 42 21 15
E: ac@drc.dk
A: Nørre Voldgade 82, 2. sal, 1358 København K.

Bente Bækgaard
Dokumentation, kommunikation og kurser
T: 33 73 52 43
E: bente.baekgaard@remove-this.drc.dk
A: Borgergade 10, 3. sal, 1300 København K.

Claes Alexander Plambech
Ekstern kommunikation
T: 22886833/ 33735249
E: claes.plambech@remove-this.drc.dk
A: Borgergade 10, 1300 København K.

Else Tersgov
Konsulent i Region Syddanmark
T: 22 22 81 65
E: else.tersgov@drc.dk
A: Jernbanegade 24, 3., 6000 Kolding

Faisal Khiljee
Foreningskonsulent
T: 26 77 51 33
M: 33 73 52 16
E: faisal.khiljee@drc.dk
A: Borgergade 10, 1300 København K.

Hans Bo Pedersen
Konsulent i Region Midt- og Nordjylland
T: 40 91 19 51
E: hans.bo.pedersen@drc.dk
A: Emil Bojsens Gade 10, 8700 Horsens

Jihad Taha
Studentermedarbejder, børneattester, frivilligaftaler og Intra
T: 33 73 52 17 (tirs-ons 9-16)
E: jihad.taha@drc.dk
A: Borgergade 10, 5. sal, 1300 København K

Joanna Primault
Rådgivningsfaglig konsulent
T:28 35 19 71
E: joanna.primault@drc.dk
A: Nørre Voldgade 82, 2. sal, 1382 København K.

Julie Bachmann Stockmarr
Konsulent i Region Hovedstaden
T: 26 36 07 22
E: julie.stockmarr@drc.dk
A: Nørre Voldgade 82, 2. sal, 1358 København K

Kirstine Fjordbak-Trier
Regionskonsulent
T: 40 63 64 11
E: kirstine.fjordbak-trier@drc.dk
A: Nørre Voldgade 82, 2. sal, 1358 København K.

Kristine Bjerre
Konsulent i Region Sjælland
T: 23 61 99 61
E: kristine.bjerre@drc.dk
A: Næbvej 19, 4720 Præstø

Lars Feldvoss
Konsulent i DFUNK
T: 60 29 94 50
E: Lars.feldvoss@drc.dk
A: Fælledvej 12c, 2200 København N.

Line Miller Sukrow
Regionskonsulent Aarhus og omegn
T: 30 11 13 18
E: Line.miller.sukrow@drc.dk
A: Vester Allé 26, 8000 Aarhus C

Lise Hauge
Regionskonsulent Hovedstaden
M: 26 77 53 44
E: lise.hauge@drc.dk
A: Nørre Voldgade 82, 2. sal, 1358 København K

Lone Tinor-Centi
Sektionsleder
T: 33 73 52 47
E: lone.tinor-centi@drc.dk
A: Borgergade 10, 5. sal, 1300 København K.

Mahasiah Rasmussen
Projektkonsulent Lokalsamfundet bygger bro
T: 2611 8099
E: mahasiah.rasmusen@drc.dk
A: Borgergade 10, 5. sal, 1300 København K.
(Deltidsarbejdende - kan som udgangspunkt træffes tirsdag til torsdag)

Nis Grønager Madsen
Konsulent i Syddanmark
E: nis.madsen@remove-this.drc.dk
M: 28 35 15 68

Rie Græsborg
Frivilligt netværk med traumatiserede og andre udsatte flygtninge.
A: Frivillighuset, Nørre Voldgade 82, 2.sal, 1358 København K.
M: 51202251
E: rie.graesborg@drc.dk

Ruddi Bjerre
Administration af kurser for frivillige
T: 29 93 12 79
E: ruddi.bjerre@drc.dk
A: Jernbanegade 24, 3., 6000 Kolding

Trine Loran
Koordinator for de frivillige rådgivninger
T: 52 19 95 42
E: trine.loran@remove-this.drc.dk 
A: Nørre Voldgade 82, 2. sal, 1358 København K.